سئو ویدئو چیست و چگونه با آن در گوگل رتبه بگیریم؟

سئو ویدئو

در چند سال اخیر الگوریتم های گوگل تغییرات زیادی داشته است. این تغییرات مخصوصا برای کاربران بسیار باور نکردنی می باشد تا جاییکه در حال حاضر شما به راحتی می توانید با استفاده از جستجوی گوگل به اطلاعات مورد نظر خود دست پیدا کنید. یکی از تغییرات بزرگ گوگل توجه ویژه به محتواهای ویدئویی می باشد که میزان قدرت و نفوذ youtube نشان دهنده این موضوع می باشد. به همین علت موضوع سئو ویدئو هم یکی از موارد پرطرفدار در دنیای سئو و بهینه سازی سایت می باشد. چرا که گاها تاثیر یک فیلم کوتاه برابر با چندین صفحه متن میتواند باشد.

بازاریابی ویدئویی یا ویدئو مارکتینگ هنوز هم با ارزش ترین ابزار برای معرفی و ترویج هر نوع کسب و کاری می باشد. از جمله مهم ترین فواید این موضوع می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ویدئوها سازگاری بیشتر با موبایل ها و کاربران آن دارند. زیرا تماشای یک ویدئو در موبایل بسیار راحت تر و کاربردی تر از خواندن یک مقاله بلند و طولانی می باشد.
 • ویدئوها شما را در بین کاربرانتان بسیار محبوب تر می کنند. بر طبق آمارها در سال 2019 بیش از 80 درصد مصرف اینترنت در دنیا صرف دیدن ویدئوها گردیده است.

بنابراین بر اساس مزایایی که ویدئوها دارند نقش بسیار ویژه ای در سئو بازی می کنند. سرمایه گذاری درست و اصولی بر روی فیلم و ویدئو به عنوان محتوای سایت شما می تواند باعث افزایش رتبه سایت و تعداد کاربران شما گردد.

در ادامه مطلب قصد داریم 5 نکته ی مهم برای سئو ویدئو که بر اساس آنها و با استفاده محتوای ویدئویی رتبه بهتری کسب کنید؛ بیان نماییم.

 1. محتوای با کیفیت تولید کنید.

قبل از بیان هر نکته و روشی برای دریافت رتبه بهتر؛ باید این مساله بیان شود که محتوای با کیفیت بهترین عامل برای سئو و گرفتن رتبه می باشد. پادشاهی محتوا در گوگل مدت هاست که مهم ترین رکن در مرتب سازی نتایج گوگل است. چرا که هدف گوگل ازائه درست ترین و مرتبط ترین اطلاعات به کاربران می باشد و آن چیزی نیست جز محتوای با کیفیت در مورد سئو ویدئو نیز این عامل صدق می کند.

 1. از یوتوب استفاده کنید.

اگر قصد ساخت و انتشار ویدئویی را دارید (البته برای بهبود وضعیت سایت خود حتما باید این کار را انجام دهید) حتما آن را در یوتوب نیز قرار دهید. دلایل زیادی برای این کار وجود دارد. اول از همه اینکه یوتوب محبوب ترین و مطمئن ترین سایت ویدئویی دنیاست. اگر ویدئو شما در این سایت منتشر گردد این محبوبیت و اطمینان نیز به ویدئوهای شما انتقال پیدا می کند. مورد بعدی تعداد کاربران سایت یوتوب می باشد که تنها با جذب درصد کمی از آنها می توانید ترافیک سایت خود را چندین برابر کنید.

 1. استفاده از کلمات کلیدی در عنوان و توضیحات ویدئو

اصول بهنیه سازی محتوای متنی را برای دیدئو های خود نیز رعایت کنید. مانند سایر محتواهایی که منتشر می کنید برای رتبه گرفتن و سئو ویدئو هایتان نیاز است که از کلمات کلیدی مناسب استفاده نمایید. بعد از تشخیص و تعیین کلمات کلیدی باید آنها را در قسمت عنوان (title) و توضیحات (description) ویدئو خود قرار دهید. همچنین به مانند بهینه سازی یک مقاله متنی باید از کلمات کلیدی در برچسب ها و زیر عنوان و متن نیز استفاده نمایید.

 1. برای ویدئو خود محتوای متنی قرار دهید.

تصور نکنید که قرار دادن یک ویدئو عالی در یک صفحه خالی برای شما رتبه بهتری می گیرد. سعی کنید برای ویدئو خود حتما یک متن ساده مانند معرفی ویدئو خود آماده کنید تا گوگل و کاربران شما بتوانند موضوع ویدئو شما را راحت تر تشخیص دهند. البته اگر بتوانید توضیحات جذابی برای ویدئو آماده کنید که کاربران را مشتاق به دیدن فیلم منتشر شده کند نیمی از راه موفقیت را طی کرده اید.

 1. برای ویدئو های خود لینک بسازید.

همانطوری که می دانید دریافت لینک برای مطالب خود یا همان بک لینک گیری هنوز هم یکی از عوامل قدرتمند در سئو می باشد. بهترین نوع لینک سازی خارجی این است که خود کاربران اقدام به انتشار مطالب شما در سایت های دیگر یا شبکه های اجتماعی نمایند. بنابراین از کاربران خود بخواهید که ویدئوهای شما را در سایت های مختلف به اشتراک گذاشته تا لینک های سایت شما افزایش پیدا کند. هر چقدر تعداد بک لینک های طبیعی شما افزایش پیدا کند وضعیت بهتری در نتایج گوگل خواهید داشت.

Avatar

95 درصد از آن‌ چیزی را که به دیگران می‌آموزیم برای همیشه در ذهن ما ماندگار می گردد.

  ارسال دیدگاه

  * .ایمیل ادرس شما منتشر نخواهد شد