سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه

 سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه  یا black hat SEO  به کلیه اقداماتی اطلاق می شود که با نادیده گرفتن قواعد موتورهای جستجو و با هدف افزایش رتبه سایت انجام میگیرد. تکنیک های کلاه سیاه در سئو شامل دو بخش کلی می باشند که در بخش اول این اقدامات تنها قوانین موتورهای جستجو را اصطلاحا دور میزنند مانند خرید بک لینک. در بخش دوم شامل مواردی که نه تنها موتورهای جستجو بلکه کاربران سایت خود را هم ناراضی می گردانند مانند keyword stuffing ( به کار بردن کلمات کلیدی بیش از حد درون محتوای سایت). در حالی که مهمترین هدف از سئو سایت راضی نگه داشتن مشتری و کاربر می باشد.

هدف از سئو کلاه سیاه در واقع رسیدن به رتبه های بالا در موتور جستجو در زمان کوتاه می باشد. گاها در گذشته هر کدام از این روش ها به نتیجه مطلوب ختم میشد اما با گذشت زمان و افزایش قدرت هوش مصنوعی موتورهای جستجو و بروز رسانی های مداوم الگوریتم های رتبه بندی سایت و صد البته جریمه سایت هایی که از این روش ها استفاده میکردند میزان استفاده از این روش ها به شدت کاهش یافته است.

در این مقاله قصد داریم مهم ترین تکنیک های سئو کلاه سیاه را به طور اجمالی مورد بررسی قرار دهیم. همانند انواع سئو سایت که شامل بهینه سازی داخلی (On Page SEO) و بهینه سازی خارجی (Off Page SEO) میگردد ، روش های سئو کلاه سیاه نیز هم مربوط به موارد داخلی و هم خارجی سایت تقسیم میگردد.

 تکنیک های خطرناک سئو کلاه سیاه

 1. بک لینک نامعتبر و نامرتبط

اگرچه هنوز هم استفاده از بک لینک های معتبر و اصولی تاثیر فوق العاده ای در افزایش رتبه سایت دارد. بسیاری از مدیران سایت ها گمان میکنند که تنها خرید بک لینک آن هم به صورت انبوه از روش های سئو کلاه سیاه می باشد. اما بر اساس قواعد موتورهای جستجو دریافت یا ساخت هرگونه بک لینک از سایت های نامرتبط از نظر محتوایی با سایت شما به نوعی استفاده از روش کلاه سیاه برای افزایش رتبه سایت خود می باشد. مواردی لینک سازی به روش کلاه سیاه به اقدامات زیر اطلاق می گردد.

 • خرید بک لینک
 • لینک سازی درسایت های مزرعه لینک (Link Farms)
 • لینک سازی به صورت شبکه ای در سایت های نامرتبط و نامعتبر
 1. محتوای غیر اصولی

محتوای غیر اصولی خود شامل مواردی همچون

 • محتوای کپی شده از سایت های دیگر
 • به کار بردن کلمات کلیدی بیش از حد درون متن
 • پنهان کردن محتوا یا لینک درون سایت از دید کاربر
 • ایجاد صفحات و زیر دامنه ها (subdomains) با محتوای تکراری (duplicate content)

میشود که هر کدام تاثیرات بسیار منفی بر رتبه سایت شما دارند. به طور مثال قرار دادن محتوای کپی شده از سایت های دیگر درون سایت خود جز آن دسته از روش هایی می باشد که هم قوانین موتور جستجو را زیر پا میگذارد و هم باعث نارضایتی کاربر میگردد و در صورت تشخیص ربات های موتور جستجو و یا گزارش کاربران سایت به سرعت با جریمه و افت رتبه مواجه خواهید شد.

 

Avatar

95 درصد از آن‌ چیزی را که به دیگران می‌آموزیم برای همیشه در ذهن ما ماندگار می گردد.

  یک دیدگاه در پست “سئو کلاه سیاه چیست؟

  1. Avatarمحمد رضا

   ممنون از اطلاعات مفید و سایت خوبتون در مورد سئو سایت و سئو کلاه سفید هم مقالاه منتشر کنید از همه عوامل پشتیبان وب کمال تشکر رو دارم و سوال آخر اینکه در یک مقاله چند تا برچسب بذاریم تا از بابت سئو استاندارد باشه . تشکر

   Reply

  ارسال دیدگاه

  * .ایمیل ادرس شما منتشر نخواهد شد